چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ,30 November 2022
 
 
صندوق بیماران خاص در یک قدمی اجرا
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از تشکیل کمیسیون‌های استانی برای تسریع در روند تخصیص بودجه صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج خبر داد.
 
به گزارش فانا، بیماران خاص و صعب العلاج در تهیه دارو‌های خود مشکلات زیادی از ساعت‌ها معطلی گرفته تا قیمت بالای دارو‌ها دارند؛ موضوعی که امید می‌رود با اجرایی شدن مصوبه قانون بودجه ۱۴۰۱ در خصوص این بیماران کاهش یابد.

در قانون بودجه ۱۴۰۱، برای حمایت از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج، حدود ۵ هزار میلیارد تومان در قالب صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در نظر گرفته شد.

بهرام دارایی رئیس سازمان غذا و دارو از توجه ویژه به بیماران خاص و صعب العلاج در طرح «دارویار» خبر داد و گفت: تلاش می‌شود هزینه این بیماران صفر شود، بیماران خاص همانند تالاسمی و هموفیلی یک درصدی فرانشیز پرداخت می‌کنند که این درصد را صفر می‌کنیم.

وی افزود: داروی بیماران خاص مانند بیماران پیوندی باید درِ منزل یا محل درمان ارسال شود.

اساسنامه صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج، به تازگی در شورای نگهبان تایید شد، در همین راستا، سازمان بیمه سلامت از رفع پیچیدگی اداری بر سر اجرای این قانون خبر داد.

محمدمهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: کمیسیون‌های استانی تشکیل شده است تا بیماری‌های دیگر نیز که جزء ۲۹ بیماری خاص و صعب العلاج تحت پوشش این صندوق نبوده است، تعیین تکلیف کنند.

در مرحله اول ۲۹ بیماری خاص و صعب العلاج تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج قرار گرفته است.
 
کد مطلب : ۴۴۰۴۶
جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :