چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ,30 November 2022
 
 
عبده‌زاده:
حضور بیش از 600 شرکت در هفتمین نمایشگاه ایران فارما
 
رئیس هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران گفت: بیش از 600 شرکت داخلی و خارجی در هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما حضور خواهند داشت.
 
به گزارش خبرنگار فانا، محمد عبده‌زاده در نشست خبری هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما که 30 شهریور ماه برگزار شد، افزود: در دومین دوره نمایشگاه ایران فارما 386 شرکت حضور داشتند که این رقم در دوره‌های بعدی به بیش از 500 شرکت رسید و در دوره قبلی نیز 509 شرکت حضور داشتند و امسال تاکنون حضور بیش از 600 شرکت در نمایشگاه قطعی شده است.

وی افزود: همچنین روند تعداد بازدیدکنندگان از نمایشگاه ایران فارما که در دومین دوره آن حدود 19 هزار نفر بود، طی دوره‌های بعدی صعودی بوده بطوریکه در ششمین دوره به 28 هزار نفر رسید و پیش‌بینی می‌کنیم امسال با توجه به افزایش فضای نمایشگاهی و بیشتر شدن تعداد شرکت‌ها، تعداد بازدیدکنندگان نیز افزایش چشمگیری داشته باشد.

وی گفت: در هفتمین دوره نمایشگاه ایران فارما 160 شرکت خارجی از حدود 40 کشور حضور خواهند داشت. ضمن اینکه از نظر توسعه فضای فیزیکی نیز سال قبل متراژ نمایشگاه 43 هزار مترمربع بود که امسال با توجه به استقبال بیشتر شرکت‌ها، فضای نمایشگاه نیز به 60 هزار مترمربع رسیده است.

به گفته رئیس هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران در نمایشگاه ایران فارما کل زنجیره تامین دارو شامل تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان، مواد اولیه دارو، ماشین آلات فرآورده‌های مکمل، داروهای شیمیایی، گیاهی و بایوتک، شتابدهنده‌ها و انجمن‌های دارویی و دانشجویی حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 30 هزار پزشک و داروساز برای بازدید از هفتمین دوره ایران فارما ثبت‌نام کرده‌اند. بنابراین هفتمین دوره نمایشگاه ایران فارما هم از نظر تعداد شرکت‌های خارجی، هم تعداد شرکت‌های داخلی، هم تعداد بازدیدکنندگان و هم تعداد برنامه‌ها رشد قابل توجهی نسبت به دوره‌های قبل داشته است.

عبده‌زاده اظهار کرد: یکی اهداف اصلی در نمایشگاه امسال ایران فارما، توسعه و بازسازی و نوسازی صنعت داروسازی است. در چند سال گذشته نرخ سرمایه‌گذاری در صنعت داروسازی به دلیل مشکلات مختلف از میران استهلاک سرمایه در این صنعت کمتر شده است. به این ترتیب ماشین آلات صنعت داروسازی به سرعت فرسوده شده‌اند و امکان جایگزینی تجهیزات و بازسازی و نوسازی صنعت نبوده است. در این زمینه نیاز به توجه ویژه دولت و مجلس داریم. سال قبل در نمایشگاه ایران فارما پیشنهادی در ارتباط با بازسازی و نوسازی صنایع داروسازی تقدیم معاون اول رئیس جمهوری شد و مکاتباتی نیز در این زمینه با وزیر صمت و بهداشت انجام شد. امیدواریم در بودجه سال آینده بندی برای بازسازی و نوسازی صنعت داروسازی گنجانده شود.
 
 
کد مطلب : ۴۴۰۴۸
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۹
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :