سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ ,29 November 2022
 
 
امیرخانی:
برگزاری نشست نمایندگان سفارتخانه‌های فعال در ایران با شرکت‌های داروسازی در نمایشگاه ایران فارما
 
معاون مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: قصد داریم نشستی را با حضور نمایندگان سفارتخانه‌های فعال در ایران و شرکت‌های داروسازی کشور در هفتمین نمایشگاه ایران فارما برگزار کنیم تا زمینه توسعه صادرات و افزایش ارتباطات بین‌المللی صنعت داروسازی را فراهم کنیم.
 
به گزارش خبرنگار فانا، امیر امیرخانی در نشست خبری هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما که 30 شهریور ماه برگزار شد، افزود: یکی از مهمترین سیاست‌های حوزه بین‌الملل در وزارت بهداشت، توسعه همکاری‌های اقتصادی بین‌المللی در حوزه سلامت و به ویژه دارو و تجهیزات پزشکی است. این سیاست هفت هدف توسعه صادرات، کمک به تامین مواد اولیه موردنیاز صنعت داروسازی کشور، تبادل دانش و فناوری، تولید مشترک و همکاری‌های مشترک در صنعت داروسازی، سرمایه‌گذاری خارجی و جلب مشارکت صاحبان سرمایه، توسعه زیرساخت‌های داروسازی به اشکال مختلف و رسیدن به مرجعیت علمی کشور در همه حوزه‌های علوم پزشکی از جمله داروسازی را دنبال می‌کند.

وی افزود: ایران در منطقه از نظر فناوری و دانش صنعت داروسازی در حد خودش قابل ستایش است. در زمینه برگزاری نمایشگاه ایران فارما نیز پنج برنامه را دنبال می‌کنیم که بسیج کلیه ظرفیت‌های سفارت‌های ایران در کشورهای هدف یکی از این برنامه‌ها است. در این زمینه جلساتی با معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه داشتیم و همه سفارت‌ها و نمایندگی‌ها ما آمادگی دارند هر نوع نیازی را که صنعت داروسازی دارد، برآورده کنند. برنامه دیگر ما در ایران فارما دعوت و جلب مشارکت سفارت‌ها و نمایندگی‌های کشورهای هدف برای شرکت در این رویداد است. پیش‌بینی کردیم نشستی را در نمایشگاه با تعداد زیادی از سفارت‌ها و نمایندگی‌ها برگزار کنیم که در این نشست شرکت‌های ایرانی هم حضور داشته باشند و شرکت‌ها بتوانند در زمینه صادرات با نمایندگان سفارت‌های فعال در ایران تبادل نظر کنند. امیدواریم از طریق این نشست بتوانیم زمینه تفاهم‌هایی را با کشورهای هدف فراهم کنیم. تسهیل و دعوت از شرکای خارجی برای حضور در نمایشگاه ایران فارما نیز دیگر برنامه ما است تا مهمانان خارجی ایران فارما در بهترین شرایط در این نمایشگاه حضور یابند.

معاون مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: برنامه دیگر بسیج استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای و پیمان‌های بین‌المللی است. کشور در سطح منطقه و جهان پیمان‌های مختلفی مانند پیمان شانگهای با شرکای خود دارد که باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم. در این راستا پیشنهادی را برای برگزاری نشست وزرای بهداشت عضو پیمان شانگهای مطرح کردیم و امیدواریم به زودی میزبان این نشست باشیم. کلوپ کشورهای تحریمی در حال شکل گرفتن است و این کشورها با توجه به ظرفیت‌هایی که دارند می‌توانند نقاط ضعف یکدیگر را پوشش دهند. برنامه بعدی ما نیز تشکیل یک کریدور تخصصی صادراتی و همکاری‌های اقتصادی در حوزه بین‌الملل وزارت بهداشت است که شکل گرفته است.
 
کد مطلب : ۴۴۰۵۰
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :