چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ,30 November 2022
 
 
کبریایی‌زاده:
نمایشگاه ایران فارما محل ساخت آینده است
 
عضو هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران گفت: نمایشگاه ایران فارما با نگاه رخدادی برگزار می‌شود. این نمایشگاه فقط محل عرضه نیست بلکه محل ساخت آینده است و به همین دلیل از ابتدای برگزاری ایران فارما، آموزش و حضور دانشجویان و اساتید دانشگاه به عنوان یک رکن اساسی مورد توجه قرار گرفت.
 
به گزارش خبرنگار فانا، عباس کبریایی‌زاده در نشست خبری هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما که 30 شهریور ماه برگزار شد، افزود: نمایشگاه هفتم ایران فارما با سال تولید و دانش‌بنیان و کارآفرینی مصادف شده و به همین دلیل در بخش آموزش و پژوهش توجه خاصی به بحث آموزش از این نگاه شده است. 9 کارگاه آموزشی برای هفتمین دوره نمایشگاه ایران فارما پیش‌بینی شده که به صورت پنل یا سخنرانی برگزار خواهند شد. تمرکز این کارگاه‌ها بر این خواهد بود که چگونه می‌توانیم آینده بهتری داشته باشیم.

وی گفت: زنجیره تامین داروی سالم و مطمئن یکی از مهمترین موضوعات کارگاه‌های آموزشی است. صادرات و بازارهای بین‌المللی نیز موضوع یکی دیگر از دوره‌های آموزشی خواهد بود که در آن بیشتر تجربه‌نگاری خواهد شد. تجربه نشان داده که هرچقدر دولت در حوزه صادرات کمتر ورود کند، وضعیت صادرات بهتر خواهد شد و بنابراین مداخله دولت در حوزه صادرات باید به حداقل برسد. در حال حاضر شرکت‌ها برای صادرات به دولت التماس می‌کنند این در حالیست که باید کاری کرد دولت به شرکت‌ها برای صادرات التماس کند.

وی گفت: آموزش بازاریابی برای شرکت‌های دارویی به خصوص با رویکرد ملاحظات اخلاقی یکی دیگر از کارگاه‌های آموزشی خواهد بود. همچنین با توجه به اجرای طرح دارویاری، پنلی در این زمینه خواهیم داشت تا طرح دارویاری را با رویکرد آینده‌نگری بررسی کنیم تا ببینیم چه چالش‌هایی پیشروی این طرح قرار دارد. توسعه کسب‌وکار با رویکرد بین‌المللی شدن و توسعه صادرات موضوع یک پنل دیگر است. فارمااکسس با رویکرد 2030 نیز عنوان یک دوره آموزشی دیگر است. چالش‌های کنترل کیفیت فرآورده‌های دارویی نیز موضوع یک پنل دیگر است. بحث تامین منابع مالی یکی از چالش‌های بزرگ صنعت داروسازی به ویژه پس از آزادسازی نرخ ارز است که در این زمینه یک دوره آموزشی برای مدیران صنعت خواهیم داشت. مدیریت سیستم تضمین کیفیت دوره آموزشی دیگری است که در ایران فارما برگزار خواهد شد.

عضو هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران خاطرنشان کرد: چندین گفتمان فارماتاک در حوزه‌‌های بایوتک، ماده اولیه، داروهای هازارد، پروبیوتیک و مکمل در هفتمین دوره نمایشگاه ایران فارما خواهیم داشت. یک دوره آموزشی نیز برای دانشجویان با موضوع هوش مصنوعی خواهیم داشت. فارماکوویژیلنس نیز موضوع یک دوره آموزشی خواهد بود.

به گفته کبریایی‌زاده در نمایشگاه ایران فارما از ابتدا در فضاهای بین غرفه‌ها فضاهای آموزشی در اختیار شرکت‌ها گذاشته شده تا شرکت‌ها در این فضاها دوره‌های آموزشی مختص خود را برگزار کنند که در هفتمین دوره ایران فارما نیز چنین فضاهایی وجود خواهد داشت. همچنین هفت شتابدهنده زیرمجموعه معاونت علمی در حوزه دارو همگی در ایران فارما خواهند بود. پیش از برگزاری ایران فارما سوالی از دانشجویان داروسازی پرسیده شده مبنی بر اینکه "اگر من سیاستگذار بودم چه می‌کردم". درباره این سوال نیز در ایران فارما بحثی بین دانشجویان انجام خواهد شد. یک بازآموزی نیز توسط نظام پزشکی با 15 امتیاز برگزار خواهد شد و دو بازآموزی 3 امتیازی دیگر نیز توسط مرکز تحقیقات سازمان غذا و دارو برگزار خواهد شد که با این حساب 21 امتیاز بازآموزی فرصتی خوب برای داروسازان خواهد بود. بازدید از چند شرکت داروسازی نیز برای دانشجویان پیش‌بینی شده است.
 
کد مطلب : ۴۴۰۵۲
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۸
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :