چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ,30 November 2022
 
 
شمالی:
مسوولان حوزه‌های مختلف حتما از نمایشگاه ایران فارما بازدید کنند
 
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: نمایشگاه ایران فارما فرصتی برای بسیاری از مسوولان کشور در حوزه‌های دیگر است تا با صنعت داروسازی کشور و دستاوردهای آن آشنا شوند.
 
به گزارش خبرنگار فانا، حسین شمالی در نشست خبری هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما که 30 شهریور ماه برگزار شد، افزود: یکی از مشکلات ما در سازمان غذا و دارو با ارکان مختلف حاکمیت توجیه این موضوع است که صنعت داروسازی اصولات چیست و چه فرقی با صنایع دیگر دارد. اطلاعات برخی از مسوولان در حدی است که مثلا به ما می‌گویند شما که دارو نمی‌سازید، مونتاژ می‌کنید! حالا اینکه ما بخواهیم در این زمینه توضیح بدهیم که صنعت داروسازی دقیقا چیست بسیار وقت‌گیر می‌شود و کار ما را برای پیشبرد سیاست‌های اصلاحی در حوزه دارو سخت می‌کند.

وی تاکید کرد: بنابراین نمایشگاه ایران فارما فرصت مناسب برای مسوولان کشور است تا با توانمندی‌های صنعت داروسازی آشنا شوند. سندیکا نیز تلاش‌های خوبی در این زمینه داشته و هر کمکی هم که لازم باشد، ما در سازمان غذا و دارو می‌کنیم.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو عنوان کرد: در مورد غرفه‌های نمایشگاه ایران فارما نیز پیشنهادی برای سال‌های آِینده دارم و آن پیشنهاد این است که غرفه‌های تقاضامحور در نمایشگاه ایجاد شوند که در آنها شرکت‌ها و نهادهای مختلف و حتی دولت تقاضاها و مشکلات خود را ارائه کنند و افراد یا شرکت‌هایی که راهکارهایی دارند، ارائه کنند. البته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقداماتی را در این زمینه و در حوزه‌های مختلف آغاز کرده است اما به نظرم در نمایشگاه ایران فارما می‌توان به صورت تخصصی‌تر نیز این موضوع را در حوزه دارو اجرایی کرد.

شمالی گفت: نمایشگاه ایران فارما فرصتی را برای بسیاری از افراد باانگیزه به ویژه دانشجویان فراهم می‌کند تا آینده خود را بسازند. صنعت داروسازی نیز جزو صنایع آینده‌دار است. در زمینه صادرات نیز رویکرد ما در سازمان غذا و دارو کمک به توسعه صادرات است و تلاش می‌کنیم دخالت بیجا در صادرات نکنیم و البته خیلی از کارها را هم نباید بکنیم. باید تجارت دارو را تسهیل کنیم تا هم ماده اولیه راحت‌تر تامین شود و هم صادرات تسهیل شود تا در بحران‌ها نیز در تامین دارو دچار مشکل نشویم.
 
 
کد مطلب : ۴۴۰۵۳
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۷
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :