چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ,30 November 2022
 
 
انتقاد شدید از تیم پزشکی
بیرانوند یک ثانیه هم نباید در زمین می‌ماند
 
ادامه بازی علیرضا بیرانوند بعد از ضربه‌ای که به سرش وارد شده بود، پیش از بیرون رفتن او از زمین، با انتقادهای زیادی از فیفا و تیم داوری دیدار ایران و انگلیس مواجه شده است.
 
به گزارش فانا، در جریان دیدار امشب ایران و انگلیس که با پیروزی 6-2 سه‌شیرها به پایان رسید در اوایل مسابقه علیرضا بیرانوند، گلر ایران، در برخورد با یکی از هم‌تیمی‌هایش از ناحیه سر ضربه خورد و نقش زمین شد.

اما بیرانوند بعد از این ضربه مدتی به بازی ادامه داد. انجمن خیریه هِدوِی که برای محافظت از ورزشکاران در مقابل آسیب‌های مغزی فعالیت می‌کند می‌گوید اینکه تیم داوری با اینکه احتمال آسیب به مغز بیرانوند وجود داشته اجازه داده او مدتی هر چند کوتاه به بازی ادامه دهد غیر قابل قبول و یک رسوایی است.

بیرانوند برای دفع کردن یک سانتر ارسالی انگلیسی‌ها به هوا برخاست ولی با مجید حسینی برخورد کرد و نقش زمین شد. کادر پزشکی تیم ملی برای رسیدگی به او وارد زمین شدند و این رسیدگی چندین دقیقه ادامه داشت.

با اینکه از بینی بیرانوند خون می‌آمد و پیراهنش غرق خون شده بود و مشخص بود که او گیج است و تعادل کافی ندارد ولی داور اجازه داد او به بازی برگردد. اما لحظاتی بعد از شروع دوباره بازی بیرانوند نقش زمین شد و به نیمکت ایران اشاره کرد که باید تعویض شود. حسین حسینی به جای بیرانوند وارد زمین شد و تا پایان مسابقه محافظت از دروازه ایران را بر عهده داشت.

لوک گریگز، نایب‌رئیس انجمن آسیب مغزی هدوی، در بیانیه‌ای که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته اعلام کرد:" اینکه به گلر ایران، علیرضا بیرانوند، اجازه داده شد در زمین بماند یک رسوایی است. اینکه او یک دقیقه بعد از زمین بیرون رفت در اصل مسئله تغییری به وجود نمی‌آورد. بیرانوند حتی یک ثانیه بیشتر نباید بازی می‌کرد چه برسد به یک دقیقه. کاملا مشخص بود که او تعادل ندارد و نمی‌تواند ادامه بدهد.

به نظر می‌رسد اصرار به ادامه بازی تصمیم بیرانوند بوده و نه کادر پزشکی ایران. این اولین محک جدی برای پروتکل ضربه مغزی فیفا بود که در عمل مشخص شد به هیچ دردی نمی‌خورد. امشب به وضوح دیدیم که در جریان مسابقه و در فشارهایی که از هر طرف بر داور و کادرهای پزشکی وارد می‌شود هیچکس به پروتکل فیفا اهمیتی نمی‌دهد".

 
 
کد مطلب : ۴۴۸۳۲
سه شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۱
۰
 
مرجع : ورزش سه
 

ارسال
 
گروه های خبری :