جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ,2 December 2022
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
اعتراض ۲۶ تشکل دانشجویی به افزایش ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی
۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
 
۲۶ تشکل دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در نامه‌ای اعتراض خودرا به طرح دوفوریتی افزایش دوبرابری ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی اعلام کردند.
 
شکاف مالیاتی ۸۵ درصدی جامعه پزشکی
۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸
 
عضو جامعه حسابداران رسمی ایران و کارشناس ارشد حسابداری مالیاتی گفت: ظرفیت مالیاتی پزشکان کشور نزدیک هزار میلیارد تومان است اما بیشترین مالیاتی که سازمان امور مالیاتی از پزشکان گرفته ۱۵۰ میلیارد تومان است یعنی ۸۵۰ میلیارد تومان شکاف مالیاتی وجود دارد.
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی روز پزشک را تبریک گفت
۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در آستانه روز پزشک با صدور بیانیه‌ای گفت: هشدار می دهم که در پیش گرفتن روش تخریبی و خدشه در اعتماد مردم به پزشکانشان، پیامدهای بسیار ناگواری برای مردم دارد.
 
ارائه خدمات پزشکی رایگان به مناسبت روز پزشک در تهران
۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
 
دبیر جشنواره بزرگ ارتقاء سلامت شهروندان تهرانی از ارائه خدمات پزشکی رایگان به مناسبت روز پزشک در تهران خبر داد.
 
ده هزارمین پیوند عضو در شیراز همزمان با سفر وزیر بهداشت
۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۰
 
پیود کبد پیشینه‌ای با بیش از ۲۶ سال تلاش و دانش اندوزی در شیراز دارد ، نام دکتر سید علی ملک حسینی با پیوند کبد پیوند خورده است ، اینک همزمان با عید سعید غدیر جشن ده هزارمین پیوند عضو در شیراز با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان انجام می شود.
 
تبلیغات پزشکی در اینستاگرام بدون مجوز ممنوع است
۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۶
 
مدیر کل نظارت سازمان نظام پزشکی کشور در خصوص نحوه برخورد با تبلیغاتی که بدون اخذ مجوزهای قانونی از سازمان نظام پزشکی در اینستاگرام فعالیت می کنند، ‌ گفت: تبلیغات پزشکی در اینستاگرام و فضای مجازی بدون مجوز ممنوع است و تخلفات تبلیغات پزشکی به هیات‌های انتظامی سازمان نظام پزشکی یا پلیس فتا ارجاع می شود....
 
۱۵ روز تاخیر به دلیل مسافرت و تعطیلات
۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲
 
مدت زیادی از تصویب قانونی که پزشکان را ملزم به استفاده از دستگاه کارت‌خوان کرده، می‌گذرد و حالا نظام پزشکی زمان آموزش و مسافرت را بهانه‌ای برای اجرایی شدن کار کرده است.
 
پزشکان را به کلاس دستفروشان بفرستید!
۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
 
واقعا چه کسانی از دست‌فروش‌هایی که صیح تا شب با دستگاه‌های کارت‌خوان سر و کار دارند برای آموزش به پزشکانی که هیچ گونه آشنایی با تکنولوژی‌های روز ندارند، بهتر است.
 
مهاجرت سالانه ۶۵۰ پزشک عمومی و متخصص
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲
 
رئیس کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق گفت: متاسفانه در حال حاضر شاهد مهاجرت پزشکان به خارج از کشور هستیم، به طوری که در سال ۳۵۰ پزشک عمومی و ۳۰۰ پزشک متخصص مهاجرت می کنند.
 
افزایش پوشش بیمه برای خدمات پیوند عضو ضروری است
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
 
در دولت یازدهم تلاش‌های خوبی برای گسترش خدمات بیمه صورت گرفته است ، مراکز پیوند مجهزتر شده‌اند و بخشی از پیوند اعضا نیز پوشش بیمه‌ای پیدا کرد، اما هنوز این پوشش کافی نیست ، وزیر بهداشت هم در جشن ده هزارمین پیوند عضو در شیراز بر موضوع افزایش پوشش خدمات بیمه‌ای برای پیوند عضو تاکید کرد.
 
جامعه پزشکی ما به استفاده از ربات برای انجام طبابت اعتقادی ندارد
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۷
 
رییس انجمن انفورماتیک پزشکی ایران با بیان این‌که جامعه پزشکی ما به استفاده از ربات برای انجام طبابت اعتقادی ندارد، تاکید کرد: جامعه‌ پزشکی از هوش مصنوعی و تکنولوژی بیشتر استفاده کند. چرا که در آینده نه چندان دور شاهد اتفاقات عجیب و غریبی در زمینه بهداشت دنیا خواهیم بود و با تولید ربات پزشک‌ها نقش پزشکان ...
 
نسخه الکترونیکی تا پایان سال در ۱۰ درصد مطب‌ها اجرایی می‌شود
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴
 
رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: اجرای نسخه الکترونیکی درون شبکه بهداشت و درمان در حال انجام است، اما برای اجرا در بخش خصوصی مشکلاتی وجود دارد. با این حال امیدواریم تا پایان سال در ۱۰ درصد مطب‌های کل کشور اجرایی شود.
 
می‌خواهند با کاهش ظرفیت دانشجوی پزشکی «انحصار» را حفظ کنند
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
 
رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: می‌خواهند با کاهش ظرفیت دانشجویان پزشکی به ویژه در حوزه تخصصی، انحصار را حفظ کنند؛ درحالی که جامعه به شدت به این افزایش نیاز دارد و در بسیاری استان‌ها پزشک متخصص نداریم.
 
دانشمند ایرانی همچنان گروگان یانکی‌ها
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۴
 
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی از بستری شدن و وخامت حال مادر دکتر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بیمارستانی در اصفهان ظرف پنج ماه گذشته خبر داد و گفت: دکتر «مسعود سلیمانی» از محققان سلول‌های بنیادی و دانشیار خون شناسی دانشگاه تربیت مدرس که حدود ۱۱ ماه پیش برای ...
 
ماجرای ادامه دار مالیات پزشکان، برداشت آخر
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴
 
مالیات پزشکان در سال‌های اخیر در صدر خبرها قرار دارد و هر از گاهی موضوعی در این رابطه منتشر می‌شود و هم جامعه پزشکی را آزار می‌دهد و هم ضرر این ماجرا به شکل غیرمستقیم به بیماران می‌رسد. در این میان سازمان امور مالیاتی قرار دارد که به شکل جدی به موضوع مالیات پزشکان ورود کرده و گویا ماجرای ادامه دار مالیات ...
 
واکنش جامعه پزشکی به صندوق فروش
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶
 
نایب رئیس اول شورای عالی نظام پزشکی، گفت: ۸۰ درصد جامعه پزشکی از کارت خوان استفاده می کنند.
 
بخش عمده‌ای از دانشمندان برتر ایرانی مشغول ارائه خدمت در کشور هستند
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴
 
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: درصد عمده ای از فارغ التحصیلان حوزه پزشکی وارد عرصه های مختلف نظام سلامت کشور می شوند و پیشرفت هایی که طی سنوات گذشته داشته ایم مرهون تلاش های این افراد بوده است.
 
نسخه نجات بیمارستان‌های دولتی از بحران اقتصادی
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳
 
رییس بیمارستان طالقانی تهران با اشاره به وضعیت و چالش‌های پیش روی بیمارستان‌های دولتی، راه‌کارهایی برای رهایی بیمارستان‌ها از مشکلات اقتصادی ایجاد شده ارایه داد و گفت: تنها نسخه نجات‌بخش تمام بیمارستان‌های دولتی ترکیب استقلال، شفافیت و پاسخگویی است.
 
واگذاری بیمارستان رحیمیان به بخش دولتی در حال پیگیری است
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۹
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: مقدمات واگذاری بیمارستان رحیمیان الوند به بخش دولتی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال پیگیری است.
 
نیازی به ساخت آسایشگاه جداگانه برای «جانبازان زنِ قطع نخاع» نیست
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶
 
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید توضیحاتی را درباره تعیین‌تکلیف مصدومان شیمیایی در سردشت ارائه کرد و گفت: در تهران نیز ظرف چند ماه آینده در یکی از مراکز بخشی برای زنان جانباز نخاعی به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
 
گروه های خبری :