جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ,2 December 2022
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
وضعیت 2 بیمارستان‌ کرمانشاه؛ 2 سال پس از زلزله
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۶
 
وزیر بهداشت ضمن بازدید از بیمارستان‌های آسیب‌دیده در زلزله کرمانشاه، آخرین وضعیت ترمیم و مقام‌سازی دو بیمارستان‌ سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب را تشریح کرد.
 
بازدید سرزده از بیمارستان‌ها به صورت هفتگی انجام می‌شود
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به صورت هفتگی هم خودم و هم معاونان وزارت بهداشت از بیمارستان‌های کشور به صورت سرزده بازدید می کنیم و اگر در بیمارستان‌ها تخلف یا کاستی‌هایی مشاهده شود، بررسی و برخورد می‌شود.
 
پذیرش بیماران در بخش خصوصی طبق تعرفه سال ۹۸ انجام می شود
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۸
 
سازمان نظام پزشکی اعلام کرد: سندیکای بیمارستان های خصوصی پس از مذاکرات فراوان با نمایندگان سندیکای بیمه گران تصمیم به پذیرش بیماران بر اساس تعرفه ابلاغی وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۸ گرفتند.
 
بیمارستان ۴۰ تختخوابی برای جمعیت ۴۰۰ هزار نفری در همسایگی پایتخت!
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۲
 
رییس شورای شهرستان قدس با اشاره به اینکه این شهرستان از لحاظ سرانه‌های بهداشتی - درمانی ضعیف بوده و مورد کم لطفی قرار گرفته است، گفت: اینجا تنها یک بیمارستان ۴۰ تختخوابی دارد و جوابگوی نیازهای درمانی شهرستان نیست.
 
بیمارستان جدید پاوه افتتاح شد
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳
 
بیمارستان جدید پاوه روز شنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار کرمانشاه و جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.
 
برای ورود به این بیمارستان باید از قبرستان عبور کنید
۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۷
 
بیمارستان دورود در نزدیکی قبرستان قرار دارد و پروژه ساخت آن بعد از ۶ میلیارد تومان هزینه متوقف شده است.
 
«ظریف» به دنبال پیگیری وضعیت بازداشت «مسعود سلیمانی»
۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۶
 
غلامی گفت: وزارت امور خارجه درحال پیگیری آخرین وضعیت مسعود سلیمانی استاد بازداشتی ایرانی و بهبود شرایط اوست.
 
استفاده از کارتخوان در مطب پزشکان اجباری شد
۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۵
 
استفاده از دستگاه کارتخوان برای تمامی حرف پزشکی و همچنین دامپزشکی، الزامی شد.
 
پزشکان تا 23 مردادماه برای ثبت نام و استفاده از کارتخوان مهلت دارند
۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸
 
مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و برون سپاری سازمان امور مالیاتی گفت: صاحبان محترم حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تا 23 مردادماه مهلت دارند در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی(کارتخوان بانکی) ثبت نام کنند.
 
نگرانی کمبود پزشک بیجاست
۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶
 
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه نگرانی کمبود پزشک بیجاست، گفت: با توجه به آمار ۱۲۰ هزار نفری پزشک در کشور و همچنین ۵۵ هزار دانشجوی رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه‌ها ما در آینده نزدیک با نیروی مازاد پزشکی مواجه خواهیم شد. بنابراین مردم اگر فکر می‌کنند برای تحصیل فرزندان خود در ...
 
سالانه حدود ۷۰۰ پزشک از کشور می‌روند
۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۳
 
رییس کل سازمان نظام پزشکی در واکنش به مباحث مطرح درباره افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در مجلس، به ارایه آمار و ارقامی درباره بیکاری و مهاجرت پزشکان پرداخت و بر لزوم اصلاح فرآیند توزیع نیروهای پزشکی و منابع مرتبط با آن تاکید کرد.
 
طلافروشان و پزشکان در لباس کارگر ساختمانی!
۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۶
 
«وکلایی بودند که بیمه آنها تحت عنوان کارگر ساختمانی رد می‌شد. یا برخی از طلا فروشان نیز خود را به‌عنوان بنا یا گچ کار معرفی کردند؛ باور چنین اخباری در تصور نمی‌گنجد ولی متأسفانه صحت داشت. حدود ۱۸ وکیل در پایتخت برای خود، بیمه کارگر ساختمانی رد می‌کردند یا مثلاً دندانپزشکی برای پرداخت حداقل حق بیمه، ...
 
مخالفت صریح وزیر بهداشت با طرح افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی
۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۷
 
وزیر بهداشت ضمن مخالفت صریح با طرح افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی گفت: معتقدیم که ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی و باری که بر دوش نظام سلامت بعد از فارغ‌التحصیلی این گروه بر دوش نظام سلامت سنگینی می کند، برای نظام سیاسی و نظام اجتماعی کشور، نیز مشکل آفرین خواهد بود.
 
مخالفت نظام پزشکی با طرح مجلس برای افزایش ظرفیت‌های دانشجویی پزشکی
۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۵
 
رییس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی، با طرح دو فوریتی افزایش ظرفیت‌های دانشجویی پزشکی مخالفت کرد.
 
علت مخالفت نظام پزشکی با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی
۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۴
 
رییس کل سازمان نظام پزشکی در واکنش به طرح دو فوریتی مجلس برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی، گفت: افزایش بی‌رویه ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی اگر هماهنگ با ارتقای زیرساخت‌های لازم نباشد، باعث کاهش جدی در کیفیت سواد سلامت و سطح علمی و عملی فارغ‌التحصیلان پزشکی می‌شود و آسیب آن نیز قطعا به مردم می‌رسد....
 
میانگین هزینه درمان کودکان محک ۳.۵ برابر شده است
۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۲
 
مدیر واحد جلب مشارکت‌های مردمی موسسه خیریه محک، گفت: میانگین هزینه درمان فرزندان محک نسبت به سال گذشته ۳ و نیم برابر شده است.
 
رییس انجمن پزشکان عمومی: مشکل‌مان کمبود پزشک نیست، سیاستگذاری نادرست است
۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۸
 
رییس انجمن پزشکان عمومی ایران در واکنش به طرح دو فوریتی مجلس برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی، گفت: مشکل کشور ما کمبود پزشک نیست، نبودِ سیاستگذاری و مدیریت درست برای به‌کارگیری پزشکان موجود در خدمت سلامت جامعه است.
 
مطالبات داروخانه مرکز درمان جامع هموفیلی در قالب قرارداد درمانگاه پرداخت می‌شود
۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۷
 
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: داروخانه مرکز درمان جامع هموفیلی ایران به صورت یک داروخانه مستقل با بیمه سلامت قرارداد ندارد و مطالبات این داروخانه در قالب قرارداد درمانگاه پرداخت می‌شود.
 
جریمه 9 میلیاردی یک کمپ ترک اعتیاد در البرز
۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹
 
‌مدیرکل تعزیرات حکومتی البرز از جریمه 9 میلیاردی یک کمپ ترک اعتیاد در استان خبر داد و گفت: این موسسه داروهای ترک اعتیاد را بر خلاف ضوابط می‌فروخت.
 
تحصیل بیش از ۶۰ درصد دانشجویان پزشکی بر اساس سهمیه
۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۸
 
قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه بیش از ۶۰ درصد دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی بر اساس سهمیه وارد دانشگاه‌ها می‌شوند،‌گفت: متاسفانه پیگیری‌های وزارت بهداشت در این زمینه تاکنون بی‌نتیجه مانده است.
 
 
گروه های خبری :