جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ,2 December 2022
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
تعرفه های واقعی خدمات پزشکی ۲ هفته آینده به دولت اعلام می‌شود
۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۰
 
رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: میزان واقعی تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی بخش خصوصی تا دو هفته آینده تعیین و به عنوان مبنا برای تعرفه گذاری این خدمات در سال ۹۹ به شورای عالی بیمه و دولت ارسال می شود.
 
جذب پرستاران خارجی در ایران کذب است
۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۶
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت، موضوع جذب پرستاران خارجی در ایران را تکذیب کرد.
 
ماجرای نوشتن یک طرح ماندگار پزشکی در آبدارخانه
۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۵
 
"روزی که به سرکار رفتم تمام اتاق‌ها پر بود، در اتاقی که آبدارخانه بود نشستم و متن طرح ادغام آموزش پزشکی در درمان را ظرف سه روز نوشته و به وزیر وقت بهداری رساندم"...
 
اعلام حدود فعالیت‌ها در خدمات آنلاین آزمایشگاهی
۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۱
 
مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت، ضمن تشریح حدود فعالیت شرکت‌های استارتاپی در حوزه ارائه خدمات پزشکی، به اصل حفظ محرمانگی اسرار بیماران تاکید کرد و گفت: مدیریت آزمایشگاه‌های پزشکی حق به اشتراک گذاشتن اسرار بیمار در فضاهای ناامن و با افرادی که قانون و ضوابط، آنها را تائید نمی‌کند را ندارند.
 
بحرینی طوسی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد شد
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱
 
سید محمد حسین بحرینی طوسی با حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مشهد منصوب شد.
 
صدور مجوز استخدام 2 هزار نیروی هیأت علمی تمام وقت
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۳
 
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجوز استخدام 2 هزار نفر هیأت علمی تمام وقت به صورت پیمانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور صادر شد.
 
تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی از دامپزشکی به رشته‌های پزشکی متوقف شد
۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
 
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت گفت: با تصمیم شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری، نامه شماره ۵۲۰/۵۰۵ مورخ ۱۱ شهریور ۹۸ معاونت آموزشی وزارت بهداشت لازم الاجرا است و تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی از دامپزشکی به دیگر رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی متوقف شده است.
 
مرکز مشاوره‌ای در یکی از روستاهای لردگان مستقر شد
۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۱
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای رفاه حال اهالی روستای لردگان ،علاوه‌بر ایجاد یک مرکز مشاوره بیماری‌ها در روستا، تیم کارشناسی برای ارائه خدمات مشاوره‌ای و تشخیصی و انجام مراقبت‌های بهداشتی در منطقه مستقر شده است.
 
حکم لغو پروانه پزشکی مسئول فنی یک بیمارستان در تهران صادر شد
۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۱
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از لغو پروانه پزشکی مسئول فنی یک بیمارستان به اتهام اضافه دریافت خبر داد.
 
رشته‌های مختلف در حوزه تجهیزات پزشکی اثرگذارند
۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۷
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تنوع محصولات در حوزه تجهیزات پزشکی زیاد است و رشته‌های مختلف مانند مهندسی پزشکی تا الکترونیک و مکانیک و بایو مواد و داروسازی و شیمی می‌توانند در این زمینه اثرگذار باشند.
 
ماجرای پلمب مطب پزشکی که باعث مرگ دو نفر شد، چه بود؟
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۹
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان از پلمب مطب پزشکی فاقد مجوز و بازداشت پزشک ۶۰ ساله به اتهام تزریق سرم منجر به فوت در زاهدان خبر داد.
 
ساخت بیمارستان تخصصی سرطان نیاز به ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۳
 
رئیس هیئت مدیره بیمارستان سرطان جنوب کشور اعلام کرد که براساس برآوردهای انجام شده، ٦٠٠ میلیارد تومان برای ساخت و بهره‌برداری این بیمارستان مورد نیاز است که تاکنون خیرین یک پنجم آن را تامین کرده‌اند.
 
پژوهشگران برای گسترش تحقیقات پیش‌بالینی حمایت می‌شوند
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۷
 
ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوی ریاست جمهوری در جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود کشور در زمینه تحقیقات درون‌تنی (پیش‌بالینی)، از طرح‌های علوم و فناوری‌های حیوانات آزمایشگاهی حمایت می‌کند.
 
بررسی تعرفه های پزشکی ۹۹ در جلسه آتی شورای عالی بیمه
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۵
 
دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، گفت: جلسه بعدی شورای عالی بیمه سلامت کشور اواخر مهرماه برگزار می شود و با همکاری بیمه ها و معاونت درمان، مصوباتی در این نشست مطرح و تصویب می شود.
 
نظارت بر وجود یا عدم وجود کارتخوان بر عهده نظام پزشکی نیست
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۸
 
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: بر اساس قانون، وظیفه سازمان نظام پزشکی در زمینه کارتخوان، اطلاع رسانی و تشویق پزشکان بود که انجام شده است. نظارت بر وجود یا عدم وجود کارتخوان بر عهده نظام پزشکی نیست.
 
قانون مربوط به پایانه فروشگاهی گروه پزشکی در قانون بودجه ۹۹ تصویب نشود
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵
 
رئیس نظام پزشکی تهران در نامه‌ای به رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواست که بند مربوط به پایانه‌های فروشگاهی که در قانون بودجه ۹۸ آمده بود، در قانون بودجه سال ۹۹ تصویب نشود.
 
سومین دوره آموزشی مدیریت پرستاری در بحران برگزار شد
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۱
 
سومین دوره آموزشی مدیریت پرستاری در بحران به همت معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
 
دستور وزیر بهداشت برای تکمیل ظرفیت دکتری تخصصی پزشکی
۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۸
 
شرایط تکمیل ظرفیت رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، دندانپزشکی و داروسازی در مقطع دکتری تخصصی با توجه به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مصوبه اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو فراهم شد.
 
تولید وسایل کمک توانبخشی با نیاز جامعه همخوانی ندارد
۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵
 
رئیس بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده، گفت: تولید وسایل کمک توانبخشی در کشور، هنوز به حد نیاز جامعه نیست.
 
گفتگوی اختصاصی با پزشکی که 4 تهرانی را کشته است !
۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹
 
پزشک قلابی با برپا کردن یک مطب در مرکز تهران دست به طبابت می زد اما 4 خانواده که عزیزانش را به خاطر مصرف دارویی این پزشک قلابی از دست داده اند با حضور در اداره پلیس خواستار دستگیری این مرد فریبکار شدند.
 
 
گروه های خبری :