جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ,2 December 2022
 
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
در کشور ما همه از شفافیت فرار می‌کنند
۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۰
 
در کشور ما همه از شفافیت فرار می‌کنند/ تمام دریافتی پزشکان از مهرماه با کارتخوان خواهد بود/ منشی‌ها می‌توانند در ۱۵ دقیقه استفاده از کارتخوان را بیاموزند
 
درباره مالیات پزشکان آدرس غلط داده شده است
۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۰
 
رئیس مرکز ملی تحقیقات حقوق سلامت وزارت بهداشت با بیان اینکه درباره مالیات پزشکان آدرس غلط داده شده است گفت: مالیات گرفتن از هیچ صنفی منوط به داشتن یا نداشتن کارتخوان نیست و پزشکان هم برای پرداخت مالیات اظهارنامه می‌دهند.
 
فعالیت ۴۰ هزار پزشک در شغل غیرپزشکی
۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۹
 
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت بهداشت از اقدام برای پس گرفتن شکایات این وزارتخانه از رسانه‌ها خبر داد و در عین حال درباره مسائل حقوقی این وزارتخانه در زمینه افزایش ظرفیت دانشجویان پزشکی، مالیات پزشکان، لزوم نصب کارتخوان در مطب پزشکان و... توضیحاتی ارائه کرد.
 
دولت باید برای جامعه پزشکی یارانه اختصاص دهد
۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۳
 
رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران با اشاره به اینکه تعرفه پزشکی در ایران یک دهم افغانستان و عراق است، گفت: ۷۰ درصد درآمد پزشکان در بخش دولتی برای اداره بیمارستان‌ها هزینه می‌شود و لازم است دولت برای این قشر یارانه اختصاص دهد.
 
بالاترین دریافتی جراح مغز ۶۰ میلیون تومان است
۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۱
 
وزیر بهداشت، با تاکید بر حمایت از صنعت داروسازی کشور، گفت: اجازه نمی دهم داروی بی کیفیت تولید داخل وارد بازار شود.
 
آخرین وضعیت راه‌اندازی مراکز تشخیص زودرس سرطان
۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۴
 
رئیس اداره کنترل سرطان وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت نقش مراکز تشخیص زودرس سرطان در کشور، در عین حال درباره آخرین وضعیت راه‌اندازی مراکز تشخیص زودرس سرطان و همچنین وضعیت داروهای سرطان توضیح داد.
 
دادگاه دوباره حکم به قصاص پزشک تبریزی داد
۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۴
 
وکیل مدافع علیرضا صلحی - پزشک تبریزی که حکم قصاصش به اتهام قتل دو عضو خانواده‌اش در دیوان عالی کشور نقض شده بود - گفت: پس از رسیدگی دوباره به پرونده موکلم در شعبه صادر کننده رای بدوی در تبریز، مجددا دادگاه رای به قصاص و پرداخت دیه داده است.
 
طرح پزشک خانواده در گذشته شتاب زده و غیرکارشناسی اجرا شد
۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۸
 
وزیر بهداشت گفت: طرح پزشک خانواده در گذشته فقط برای رفع تکلیف قانونی برنامه چهارم توسعه و به صورت شتاب زده و غیرکارشناسی اجرا شد و هیچ شباهتی به پزشکی خانواده ندارد. چون پزشک نقش مهر کردن دفترچه‌های بیمه و ارجاع بیماران به متخصص را بر عهده دارد و مردم در استان‌های فارس و مازندران مشکلات زیادی در این ...
 
بدهی ۱۰ هزار میلیاردی تامین‌اجتماعی به مراکز درمانی
۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۰
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه میزان معوقات به مراکز درمانی دولتی و خصوصی طرف قرارداد کمتر از ۱۳ هزار میلیارد تومان و بین ۱۰ تا ۱۱ هزار میلیارد تومان است گفت: برنامه‌ای برای تسویه معوقات به مراکز داریم و جلساتی با وزیر بهداشت در این زمینه برگزار شده است.
 
ممانعت از ترخیص نوزاد به خاطر پول
۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۳
 
یکی از بیمارستان‌های اردبیل به دلیل عدم پرداخت هزینه های درمانی از سوی خانواده از ترخیص نوزاد ممانعت کرد.
 
200 «دستگاه دیالیز» تولید داخل در مراکز درمانی توزیع شد
۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۰
 
رئیس مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت با بیان اینکه یک شرکت دانش‌بنیان توانست در شرایط تحریم دستگاه دیالیز تولید کند از توزیع 200 دستگاه در مراکز درمانی کشور خبر داد.
 
اجرای راهنماهای بالینی بدون مشارکت پزشکان امکان پذیر نیست
۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۸
 
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: نمی‌توان پروتکل‌های درمانی و راهنماهای بالینی را بدون مشارکت گروه‌های پزشکی اجرایی کرد.
 
از جنجال علیه پزشکان دست بردارید
۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۶
 
رئیس سازمان نظام پزشکی ضمن انتقاد از آنچه که "هجمه‌های ناجوانمردانه" علیه پزشکان خواند، درباره مالیات جامعه پزشکی گفت: پزشکان به هیچ عنوان در مقابل پرداخت مالیات عادلانه، گارد ندارند و مطیع قانون هستند، اما به شرط آن که همه مشمول یک قانون باشند و همه نهادها مالیات خود را پرداخت کنند.
 
کمبود پزشک نداریم
۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۰
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به عنوان وزیر بهداشت به دوستان خودم در مجلس، بویژه کمیسیون بهداشت و درمان اخطار می‌دهم که این افزایش دو برابری ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی، به جز افزایش جمعیت پزشکان بیکار، حاصل دیگری نخواهد داشت.
 
75مرکز تشخیص زودرس سرطان در کشور
۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۸
 
رئیس اداره کنترل سرطان وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت نقش مراکز تشخیص زودرس سرطان در کشور، در عین حال درباره آخرین وضعیت راه‌اندازی مراکز تشخیص زودرس سرطان و همچنین وضعیت داروهای سرطان توضیح داد.
 
پزشکان تحت تاثیر هجمه‌های غیرکارشناسی هستند
۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: اکنون جامعه پزشکی به عنوان یکی از سرمایه‌های بزرگ اجتماعی تحت تاثیر هجمه‌های غیرکارشناسی است که باید این موضوع بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا از این تخریب‌ها جلوگیری شود.
 
پزشکان مشکلی برای پرداخت مالیات ندارند
۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۲
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تفاهمی که بین سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی کشور ایجاد شده است، اکنون پزشکان مشکلی برای پرداخت مالیات خود ندارند اما برخی به دنبال جوسازی هستند.
 
کمبود پزشک نداریم
۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۱
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به طرح مجلس شورای اسلامی برای افزایش ظرفیت دانشجویان پزشکی، گفت: ما کمبود پزشک نداریم و اینکه برخی از مناطق پزشکان کمتری حضور دارند بخاطر توزیع ناعادلانه است.
 
توضیح نمکی در مورد جزییات طرح ماندگاری پزشک در مناطق محروم
۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۹
 
وزیر بهداشت با بیان اینکه در حال تدوین طرحی برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته هستیم،گفت: نمی توان پزشک را بواسطه طرح نیروی انسانی در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته نگه داشت بلکه باید به دنبال ایجاد انگیزه اقتصادی برای حضور بخش خصوصی در این مناطق بود.
 
تعرفه پزشکی در ایران یک دهم افغانستان و عراق
۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۶
 
رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران، با عنوان این مطلب که تعرفه پزشکی در ایران یک دهم افغانستان و عراق است، گفت: دولت باید برای جامعه پزشکی یارانه اختصاص دهد.
 
 
گروه های خبری :