دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ,15 August 2022
مکمل‌ و گیاهان دارویی
آیا در ریکال اخیر محصولات چند شرکت مکمل‌ساز فساد و روابط ناسالم وجود داشت؟
سرپرست اداره کل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: امسال محوریت بازرسی از شرکت‌های تولید فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل، کنترل مواد اولیه است و در همین راستا نیز اخیرا چند ریکال انجام شد.
نیک آسا فارمد؛ پیشرو در تولید مکمل‌های خاص
شرکت نیک آسا فارمد یکی از شرکت‌های نوظهور و تازه تاسیس در بازار دارو و مکمل ایران است که طی سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی داشته و با توجه به برنامه‌هایی که دارد به نظر می‌رسد آینده روشنی را هم در پیش روی خود دارد.
شرکت داروسازی دارو افشان شایگان اولین تولیدکننده قرص فولات (فرم فعال فولیک اسید) با نام تجاری بست فولات در ایران
فولات و فولیک اسید که به عنوان ویتامین B9 نیز شناخته می‌شوند، برای حفظ عملکرد سلولی و سلامت بدن ضروری هستند. فولات موردنیاز بدن بایستی از طریق رژیم غذایی تامین شود اما فولات طبیعی موجود در مواد غذایی،...
ویتامین E و روی سیستم ایمنی بدن را در برابر کرونا تقویت می‌کند
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور گفت: استفاده از ویتامین های D، E و ریز مغذی های روی و سلنیوم در افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها از جمله ویروس جدید کرونا بسیار موثر است.
زالودرمانی و حجامت مورد تایید وزارت بهداشت است
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زالودرمانی، حجامت و فصد از جنبه درمانی مورد تایید وزارت بهداشت است و در کتاب تعرفه های خدمات پزشکی نیز درج شده است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
جشنواره استعدادیابی دانش‌آموزی در حوزه گیاهان دارویی و طب ایرانی برگزار می‌شود
۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۴
 
با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی و همکاری جامعه گیاه درمانی ایران نخستین جشنواره «خلاقیت و استعداد یابی دانش آموزی در حوزه گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی» برگزار می‌شود.
 
نرخ‌گذاری مکمل‌های دارویی و تغذیه‌ای از سوی انجمن‌ها تخلف است
۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۷
 
سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که هرگونه نرخ‌گذاری مکمل‌های دارویی و تغذیه‌ای از سوی انجمن‌ها و سندیکاهای خصوصی تخلف است و با آن برخورد می‌شود.
 
۹۰ قلم مکمل ورزشی قاچاق کشف شد
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۲
 
کارشناس واحد نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ۹۰ قلم مکمل ورزشی قاچاق و دست ساز تقلبی توسط کارشناسان دانشگاه کشف و به انبار معاونت غذا و دارو منتقل شد.
 
زالودرمانی و حجامت مورد تایید وزارت بهداشت است
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸
 
مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: زالودرمانی، حجامت و فصد از جنبه درمانی مورد تایید وزارت بهداشت است و در کتاب تعرفه های خدمات پزشکی نیز درج شده است.
 
ماریجوانای درمانی در برزیل هم قانونی شد
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳
 
آژانس رگولاتوری بهداشت برزیل (Anvisa) مقررات مربوط به عرضه محصولات دارویی بر پایه کانابیس را در این کشور تائید کرد اما در یک رای جداگانه با پیشنهاد اعطای مجوز به تولید ماریجوانای درمانی در این کشور مخالفت کرد
 
تبلیغات «تاثیرات درمانی تریاک» هر چه سریعتر متوقف شود
۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۳
 
معاون تحقیقات وزیر بهداشت با اعلام تاثیر مصرف تریاک در بروز شش نوع سرطان بر اساس شواهد قوی علمی، نسبت به افزایش ۸۶ درصدی خطر بروز مرگ بر اثر بیماری با مصرف مستمر تریاک هشدار داد و خواستار توقف سریع تبلیغات درباره تاثیرات درمانی تریاک بویژه در شبکه‌های مجازی شد.
 
هشدار نسبت به استفاده از "سنگ مرداب"
۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۳
 
پودر سنگ مرداب به نام‌های مردار سنگ، پودر سنگ مردار، پودر سنگ نقره، سنگ مرده نیز معروف است که در بسیاری از عطاری‌ها به عنوان ماده‌ای جهت رفع بوی عرق دست و پا بفروش می‌رسد.
 
«قاچاق و واردات»؛ چالش‌ پیش روی تولید مکمل‌های غذایی
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
 
عضو انجمن تولیدکنندگان مکمل‌های غذایی با انتقاد از ورود قاچاق مکمل‌های غذایی به کشور گفت: واردات و قاچاق بی‌رویه، فرصت نفس کشیدن را به محصولات داخلی نمی‌دهد.
 
توزیع شیرخشک در هاله‌ای از ابهام
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۴
 
فانا: یکی از مخاطبان "فانا" با ارسال پیامی نوشت: ما در محله پایین شهر خرم آباد به نام ماسور زندگی می‌کنیم که دو هفته است سهمیه شیرخشک آن را قطع کرده‌اند. هر بار هم اقدام و مراجعه می‌کنیم، می‌گویند از مرکز سهمیه را قطع کرده‌اند. از چند هفته گذشته مرکز بهداشت محله ...
 
رونمایی از ۴ فرآورده پروبیوتیک نسل جدید شرکت زیست تخمیر
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۰
 
یکشنبه 12 آبان ماه 1398 مراسم رونمایی از چهار فرآورده پروبیوتیک نسل جدید شرکت زیست تخمیر با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، محمدرضا شانه‌ساز رئیس سازمان غذا و دارو، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، مهناز خانوی ...
 
کاهش مصرف غیر ضروری داروها با فرآورده‌های پروبیوتیک
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰
 
رییس سازمان غذا ودارو با اشاره به اینکه داروهای پروبیوتیک برای کاهش مصرف دارو و به عنوان پیشگیری استفاده می‌شوند گفت: در صورت فراگیر شدن فرآورده‌های پروبیوتیک در بین مردم، می‌توانیم در مصرف غیر ضروری بسیاری از داروها کاهش جدی و منطقی ایجاد کنیم.
 
تولید دو پروبیوتیک نسل جدید توسط زیست تخمیر
۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹
 
رئیس هیات مدیره شرکت زیست تخمیر و مدیرعامل شرکت بنیان سلامت کسری از تولید چند پروبیوتیک نسل جدید توسط شرکت زیست تخمیر خبر داد.
 
کشف انبار مکمل‌های ورزشی قاچاق در پردیس
۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲
 
فرمانده انتظامی شرق استان تهران از کشف انبار ۱۰۰ میلیارد ریالی انواع مکمل‌های ورزشی غیر بهداشتی و قاچاق در شهرستان پردیس خبر داد.
 
ویزیت برخی پزشکان طب سنتی تحت پوشش بیمه قرار گرفت
۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۶
 
معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت از تحت پوشش قرار گرفتن ویزیت برخی پزشکان طب سنتی خبر داد.
 
ساخت بیوراکتور یکبار مصرف کشت ریشه گیاهان دارویی در کشور
۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷
 
با ساخت بیوراکتورهای یکبار مصرف کشت ریشه گیاهان دارویی در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، امکان تولید متابولیت های ثانویه گیاهی با سهولت بیشتر و هزینه ای به مراتب کمتر در کشور فراهم شد.
 
چهل تیغ کردن؛ درمان زردی نوزاد با روش عجیب و وحشتناک
۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵
 
معاون توسعه سلامت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت درباره روش غیر علمی درمان زردی نوزاد با چهل تیغ کردن هشدار داد.
 
تصویب پوشش بیمه ای ویزیت متخصصان طب سنتی
۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶
 
دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: بنا شد، سازمان های بیمه گر با حمایت از متخصصان طب سنتی، ویزیت این افراد را تحت پوشش قرار دهند، البته این اقدام منوط به تدوین راهنماهای بالینی و تعیین حدود خدماتی است که متخصصان طب سنتی اجازه دارند انجام دهند.
 
این کپسول لاغری تقلبی را نخورید
۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۶
 
مدیر کل فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو در نامه‌ای خطاب به معاونت‌های غذا و دارو سراسر کشور دستور جمع آوری یک کپسول لاغری را صادر کرد.
 
پزشکان آلمانی: مصرف مکمل‌ها فایده‌ چندانی ندارد
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱
 
پزشکان آلمانی می‌گویند: مصرف مکمل‌های ویتامین و املاح فایده‌ چندانی ندارد و گاه حتی برای بدن مضر است.
 
معرفی مکمل رژیمی-غذایی بست فولات (نسل چهارم فولات) توسط دارو افشان شایگان
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۸
 
شرکت دارو افشان شایگان در پانزدهمین کنگره بینالمللی زنان و مامایی ایران محصول جدید خود به نام مکمل رژیمی-غذایی بست فولات (نسل چهارم فولات) را معرفی کرد.