چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ ,6 July 2022
غذا و کشاورزی
اقلیم کردستان عراق جشن های نوروزی را لغو کرد
حکومت اقلیم کردستان عراق امروز (چهارشنبه) در اقدامی پیشگیرانه با هدف جلوگیری از انتشار ویروس کرونا همه جشن های نوروزی آینده را لغو کرد.
مردم نگران استفاده از محصولات غذایی «تراریخته» نباشند
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت:مردم درباره مصرف مواد غذایی تراریخته نگران نباشند؛ چراکه تاکنون شواهدی مبنی بر اینکه ممکن است این محصولات سلامت مردم را به خطر بیندازد وجود ندارد.
مردم در روزهای آلودگی هوا «شیر» و «سیب» مصرف کنند
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: مردم برای مقابله با ضررهای ناشی ازآلاینده‌های هوا میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کرده و مصرف سیب و یک لیوان شیر را در برنامه روزانه خود داشته باشند.
چرا «املت» گران شد؟
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: دلیل افزایش قیمت محصولاتی مانند تخم‌مرغ و گوجه فرنگی فصلی بوده و ارتباطی به افزایش قیمت بنزین ندارد.
صادرات ۳۱۵ میلیون دلار محصولات کشاورزی و غذایی ایران به اوراسیا
مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته ۴۰۵ هزار تن محصولات کشاورزی و غذایی به ارزش ۳۱۵ میلیون دلار، از ایران به اتحادیه اوراسیا صادر شده است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۱
 
رییس انجمن پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند ایران به فواید متعدد محصولات پروبیوتیک اشاره کرد و اظهار داشت: صنعت تولید محصولات پروبیوتیک را در کشور گسترش دادیم تا بتوانیم پاسخگوی نیاز مردم در این زمینه باشیم.
 
۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۶
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اعلام این خبر، گفت: تاکنون موردی از ابتلا به ویروس کرونا در استان گزارش نشده است.
 
صادرات شیرخشک و لبنیات از آذربایجان شرقی به روسیه و ترکیه
۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۲
 
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: شایعه آلوده بودن شیرهای تولیدی یک اجحاف بزرگ در حق تولیدکنندگان و ظلمی نابخشودنی در راستای تامین سلامت مصرف کنندگان است.
 
مردم با خیال راحت شیر و لبنیات مصرف کنند
۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۷
 
وزیر بهداشت تاکید کرد که مباحث مطرح شده درباره سلامت شیر، بی‌جهت، عبث و غیرکارشناسی بود و هیچ مشکلی با فرآورده های لبنی نداریم.
 
شیطنت اخیر سرانه مصرف شیر را در کشور کاهش داد
۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۵
 
رییس سازمان غذا و دارو کشور گفت: شیطنت اخیر در باره وجود سم افلاتوکسین در شیر پاستوریزه که مبتنی بر اطلاعات غلط بود، به صنعت لبنیات صدمه زد و سرانه مصرف شیر را در کشور کاهش داد.
 
طرح شایعه شیرهای آلوده برای به زمین زدن صنعت موادغذایی کشور است
۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۷
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح شایعه شیرهای آلوده همانند بحث وجود قرص در کیک برای به زمین زدن صنعت مواد غذایی کشور است.
 
موضوع آلودگی شیر برای تخریب ذهنیت مردم بود
۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۲
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بحث شیرهای آلوده هم مانند وجود قرص در کیک‌های آلوده بود، گفت: عده‌ای تلاش داشتند ذهن مردم را خراب کنند.
 
آغاز تخریب برندهای لبنی ایران در بازار صادراتی توسط رقبا
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۹
 
سخنگوی انجمن صنفی صنایع لبنی ایران از آغاز تخریب برندهای لبنی ایران در بازار جهانی توسط رقبا به بهانه برنامه صدا و سیمای کشور خبر داد و گفت: رقبای برندهای ایرانی تلاش می‌کنند تا با انتشار فیلم اظهارات غیرکارشناسانه اخیر در صدا و سیما، برندهای ایرانی را در بازارهای منطقه‌ای تخریب کنند.
 
«آفلاتوکسین» از زبان رییس انجمن سم شناسی
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۵
 
رییس انجمن سم شناسی و مسمومیت‌ها ضمن تشریح موضوع سم آفلاتوکسین در مواد غذایی بویژه شیر، گفت: مردم باید به وزارت بهداشت به عنوان ارگان و سازمان تامین کننده سلامت اعتماد داشته باشند و وزارت بهداشت نیز جهت اطمینان خاطر مردم استنادات و ارزیابی‌های روتین محصولات غذایی را اطلاع‌رسانی کند.
 
نظارت کافی بر محصولات لبنی فله ای و سنتی وجود ندارد
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۲
 
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اینکه محصولات صنعتی و کارخانه ای توسط چهار دستگاه نظارتی قوی رصد می شود، بر تضمین سلامت محصولات غذایی تاکید کرد.
 
شیر بخورید و نگران سلامت آن نباشید
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴
 
رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به نظارت‌های این سازمان بر فرآیند تولید شیر و شرکت‌های پاستوریزه‌سازی آن، تاکید کرد که نخوردن و حذف شیر از سبد غذایی مردم، بسیار بسیار خطرناک‌تر از خطر آفلاتوکسین است.
 
آیا وزارت بهداشت مقصر اصلی حذف "سبوس از نان‌ها" و گسترش دیابت است؟
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
 
نائب‌رئیس انجمن علوم و فنون غلات با بیان اینکه صنعتی شدن نان کشور با استقبال مردم روبه‌رو نمی‌شود، گفت: در اثر اشتباهات وزارت بهداشت و وزارت بازرگانی، در نانوایی‌های سنگک‌پز از آرد مخصوص فانتزی‌پزی استفاده می‌شود! که این مسئله، دشمن سلامت مردم است.
 
وزیر کشور: برخی افراد تعبیه کننده قرص در کیک‌ها بازداشت شدند
۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۸
 
وزیر کشور گفت: برخی افراد در داخل کشور پس از تولید کیک درون آن قرص می‌گذاشتند و از آن فیلم می‌گرفتند. عده ای هم این کار را برای سرگرمی انجام می‌دادند که تعدادی از آنان بازداشت شده‌اند.
 
آفلاتوکسین ۹۷ درصد شیرهای صنعتی استاندارد است
۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۴
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: میزان قارچ آفلاتوکسین در ۹۷ درصد شیرهای تولیدی کمتر از حد مجاز و در حد استاندارد است، مردم با خیال راحت شیر و لبنیات مصرف کنند و مطمئن باشند اگر پنج برابر میزان کنونی هم شیر بنوشند میزان آفلاتوکسین شیرها در بدن کمتر از حد استاندارد است.
 
پشت پرده لبنیات سمی
۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۲
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو، با اشاره به حواشی پیرامون خبر آلوده بودن شیرهای پاستوریزه به سم آفلاتوکسین، توضیحاتی ارائه داد.
 
آمار نگران کننده مصرف شیر در کشور
۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۸
 
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، ضمن آنکه ادعای وجود سم آفلاتوکسین در لبنیات را کذب خواند، گفت: مطرح کردن چنین ادعاهایی تنها می‌تواند باعث کاهش مصرف شیر و لبنیات در کشور شود که مقدمه‌ای برای عوارض جبران ناپذیری مانند کمبود کلسیم، نرمی استخوان،‌ شکستگی خود به خودی و... شود.
 
آفلاتوکسینِ شیر در آمریکا ۵ برابرِ استانداردهای ایران
۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۵
 
رییس انجمن تغذیه کشور ضمن مقایسه میزان مجاز وجود آفلاتوکسین در شیر در ایران با دیگر کشورها گفت: میزان مجاز آفلاتوکسین در شیر در آمریکا پنج برابر استانداردهای ایران است.
 
ضرورت جلوگیری از انتشار اخبار کذب درباره شیر
۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۲
 
معاون وزیر بهداشت گفت: اخبار کذب و خلاف واقعی مثل وجود سم آفلاتوکسین در شیر موجب می‌شود که مردم همان مقدار از شیر که مصرف می‌کردند را هم از سبد غذایی روزانه خود حذف کنند که این امر پیامدهای زیانباری به دنبال دارد.
 
سختگیری هندی‌ها برای فروش برنج به ایران
۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۷
 
دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران با بیان اینکه بدقولی در واریز ارز هندی‌ها را در فروش برنج به ایران سختگیر کرده است، اظهار کرد: به رغم کاهش جهانی قیمت برنج وزارت صمت با هدف حمایت از تولید داخلی تصمیم به ثابت نگه داشتن قیمت مصوب برنج وارداتی گرفته است.
 
تهدید امنیت روانی جامعه با اظهارات غیرکارشناسی
۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۹
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران ضمن رد وجود سم افلاتوکسین در شیرخام مصرفی کارخانجات ایران گفت: صحبت‌های غیرکارشناسی در صدا و سیما، هیچ نتیجه‌ای جز تهدید امنیت روانی جامعه و به خطر انداختن سلامتی مردم نخواهد داشت.