دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ,15 August 2022
خدمات سلامت
اعلام حساب‌های ملی سلامت در سال ۹۶
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن اعلام حساب‌های ملی سلامت در سال ۹۶، در عین حال از تشکیل کمیته‌ بازبینی هزینه‌های سلامت با هدف کنترل هزینه‌ها، افزایش اثربخشی و همچنین بازتعریف یارانه‌ها در ...
اعتبارات ناکافی "تحول سلامت" در بودجه ۹۹
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن تشریح اعتبارات لحاظ شده برای دانشگاه و حوزه سلامت در لایحه بودجه ۹۹، از سهم ۱۵ درصدی سلامت از اعتبارات ناشی از هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.
مراقب باشید؛ هزینه درمان سوختگی 50 میلیون تومان
«سوختگی» بیماری است که در صورت بروز آن صدمات زیادی به قسمت‌های مختلف بدن وارد می کند؛ به شکلی که بیشترین تأثیر را در ظاهر فرد داشته و هزینه‌های درمان کمرشکنی دارد، اما در نهایت پوست فرد دیگر شکل طبیعی ...
مخالف واگذاری حوزه سلامت به بخش خصوصی هستم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: با هر گونه واگذاری حوزه سلامت به بخش خصوصی مخالفم و آن را به صلاح نمی‌دانم.
بودجه وزارت بهداشت گرفتار ریخت و پاش های مالی گذشته
وزیر بهداشت گفت:ریخت و پاش و برخی سوء استفاده ها در سال های گذشته، به شدت ما را در بودجه ریزی گرفتار کرده است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
رشد ۱۵ درصدی اعتبارات وزارت بهداشت در لایحه بودجه ۹۹
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹
 
رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در لایحه بودجه سال آینده ۷۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای وزارت بهداشت در نظر گرفته شده است که حدود ۱۵ درصد رشد دارد.
 
استان‌های رکورددار افراد فاقد بیمه
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۵
 
معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه بیشترین افراد فاقد بیمه در استان تهران زندگی می‌کنند، گفت: حدود ۳۰ درصد از مردم پایتخت فاقد بیمه هستند و استان‌های خراسان شمالی، اصفهان و استان خوزستان در رتبه‌های دوم و چهارم قرار دارند.
 
دست نزنید! تابلوی حقوق بیماران نمایشی است
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲
 
سال‌ها از تدوین منشور حقوق بیمار توسط وزارت بهداشت می‌گذرد اما همچنان شاهد نقض حقوق بیماران در بسیاری از مطب‌ها و مراکز درمانی هستیم و کسی هم در این زمینه پاسخگو نیست.
 
بخش عمده هزینه های سلامت کشور هدر می رود
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، معتقد است به دلیل نداشتن سیستم، بخش عمده ای از پول های سلامت هدر می رود.
 
افراد باید بدون تنگنای مالی از پوشش همگانی سلامت برخوردار شوند
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱
 
رئیس منطقه‌ای دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در پیامی به مناسبت فرارسیدن ۱۲ دسامبر (21 آذر ماه) روز جهانی «پوشش همگانی سلامت» تصریح کرد: پوشش همگانی سلامت(یو اچ سی - UHC) یعنی هرکسی بتواند به خدمات بهداشتی باکیفیتی که نیاز دارد دست یابد، بدون آنکه دچار تنگنای مالی شود.
 
افزایش ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی در جنوب تهران در سال ۹۹
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۲
 
معاون درمان وزارت بهداشت از راه اندازی ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی در جنوب تهران تا پایان خرداد سال آینده خبر داد.
 
بودجه 85هزار میلیاردی سلامت در لایحه ۹۹
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰
 
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت با اشاره به جزییات بودجه سال آینده وزارت بهداشت، گفت: میزان کل بودجه بخش سلامت در لایحه بودجه سال آینده، ۸۵ هزار و ۲۴۸ میلیارد تومان بوده که نسبت به بودجه مصوب سال ۹۸، معادل ۱۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.
 
پوشش همگانی سلامت در گرو تامین منابع مالی پایدار است
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۹
 
مدیر گروه سلامت جهان و سیاستگذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: برای پوشش همگانی سلامت که ایران نیز به اجرای آن متعهد شده، باید منابع پایدار مالی برای نظام سلامت در نظر گرفت.
 
طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» اواسط اسفند کشوری می‌شود
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴
 
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اجرای آزمایشی طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» هفته آخر بهمن ماه ارزیابی شده و اگر از مقبولیت لازم برخوردار باشد، اواسط اسفند ماه به صورت کشوری اجرا می‌شود.
 
نتیجه مدیریت هیاتی
۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۲
 
همانطور که انتظار می‌رفت اجرای طرح بیمه اجباری سلامت هنوز کمی بیش از یک ماه از آن نگذشته به مشکل برخورد کرد
 
اهمیت لباس پرستار در کاهش اضطراب کودکان بستری
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۲
 
افتادن گذر بچه‌ها به بیمارستان و نیاز به بستری شدن آن‌ها به دلیل بیماری‌، یکی از ناراحت‌کننده‌ترین موضوعاتی است که خانواده‌ها، پرسنل بیمارستانی و از همه مهم‌تر، خود بچه‌ها تجربه می‌کنند. محققان کشور برای رهایی کودکان از اضطراب فراوان چنین لحظه‌هایی، تغییر در پوشش پرستاران را توصیه کرده‌اند.
 
پوشش اجباری بیمه سلامت معطل اعلام نظر وزارت رفاه
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۵
 
پوشش اجباری بیمه سلامت برای ایرانیان فاقد بیمه درمانی در حالی در انتظار اجرای آزمون ارزیابی وسع از طرف وزارت رفاه است که بنابر اعلام مسوولان حدود ۷ تا ۱۰ میلیون ایرانی هنوز از هیچ پوشش بیمه درمانی برخوردار نیستند...
 
ساختمان صلح یا ساختمان فساد؟
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۶
 
فانا، در کجای دنیا برای کسب ریاست نهاد هلال احمر (صلیب سرخ و کریستال سرخ در سایر کشورها) مانند ایران، این همه سر و دست می‌شکنند؟ مگر در جمعیت هلال احمر به‌عنوان یک موسسه خیریه غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی چه ویژگی‌های وجود دارد که ریاست بر آن در ایران اینقدر جذاب است؟ در کدام ...
 
حذف سرانه درمان هفت دهک میانی و کم درآمد، میخی بر تابوت عدالت است
۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
 
سازمان بیمه سلامت دفترچه بیمه حدود ۱۲۰ هزار نفر را از روز امروز (شنبه 16 آذر ماه) به شرط پرداخت ۵۰ تا ۱۰۰ درصد سرانه درمان تمدید می‌کند؛ ۵۰ هزار نفر از این تعداد جزء ۴ دهک میانی و ۶۲ هزار نفر جزء سه دهک پایینی جامعه هستند.
 
دستور معاون وزیر بهداشت برای ارایه خدمات درمانی آنفلوآنزا در کلینیک‌های ویژه بیمارستان‌ها
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۹
 
معاون درمان وزارت بهداشت در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور با اشاره به به شیوع آنفلوانزا و ازدحام مراجعه به اورژانس بیمارستان‌ها، برای ارایه خدمات درمانی آنفلوآنزا در کلینیک‌های ویژه بیمارستان‌ها، دستور داد.
 
شرکت‌های مشاور حوزه تولید در پارک فناوری سلامت پردیس راه‌اندازی می‌شود
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۴
 
با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان پارک فناوری سلامت پردیس و اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، شرکت‌های مشاور حوزه تولید و تسریع فرآیند اخذ مجوز در این پارک راه‌اندازی می‌شود.
 
کوربین مدارک «فروش خدمات درمانی انگلیس به آمریکا» را افشا کرد
۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۳
 
رهبر حزب کارگر و رقیب انتخاباتی نخست‌وزیر انگلیس، مدارکی از مذاکره مخفی با دولت آمریکا برای واگذاری بخشی از خدمات بهداشت این کشور به واشنگتن و افزایش عمدی بهای دارو را افشا کرد.
 
برخورد قاطع با تخلفات بیمارستانی
۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۰
 
معاون کل وزارت بهداشت، هر گونه ارجاع بیمار بستری به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی را، تخلف دانست و از برخورد قاطع با متخلفان خبر داد.
 
مراکز دندانپزشکی از هیچ تعرفه ای پیروی نمی کنند
۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۰
 
رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مراکز دندانپزشکی بویژه در بخش خصوصی و خیریه از هیچ تعرفه‌ای پیروی نمی‌کنند و هر نرخی که بتوانند از مردم دریافت می‌کنند.
 
سامانه گنجینه سلامت رونمایی شد
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۱۸
 
سامانه گنجینه سلامت در همایش کشوری بهورزان و مربیان بهورزی در مشهد مقدس با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رونمایی شد.