جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ,2 December 2022
خدمات سلامت
اعلام حساب‌های ملی سلامت در سال ۹۶
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن اعلام حساب‌های ملی سلامت در سال ۹۶، در عین حال از تشکیل کمیته‌ بازبینی هزینه‌های سلامت با هدف کنترل هزینه‌ها، افزایش اثربخشی و همچنین بازتعریف یارانه‌ها در ...
اعتبارات ناکافی "تحول سلامت" در بودجه ۹۹
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن تشریح اعتبارات لحاظ شده برای دانشگاه و حوزه سلامت در لایحه بودجه ۹۹، از سهم ۱۵ درصدی سلامت از اعتبارات ناشی از هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.
مراقب باشید؛ هزینه درمان سوختگی 50 میلیون تومان
«سوختگی» بیماری است که در صورت بروز آن صدمات زیادی به قسمت‌های مختلف بدن وارد می کند؛ به شکلی که بیشترین تأثیر را در ظاهر فرد داشته و هزینه‌های درمان کمرشکنی دارد، اما در نهایت پوست فرد دیگر شکل طبیعی ...
مخالف واگذاری حوزه سلامت به بخش خصوصی هستم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: با هر گونه واگذاری حوزه سلامت به بخش خصوصی مخالفم و آن را به صلاح نمی‌دانم.
بودجه وزارت بهداشت گرفتار ریخت و پاش های مالی گذشته
وزیر بهداشت گفت:ریخت و پاش و برخی سوء استفاده ها در سال های گذشته، به شدت ما را در بودجه ریزی گرفتار کرده است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
قابلیت جدید واتس‌اپ برای مقابله با شایعات مربوط به کرونا
۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۶
 
واتس‌اپ به تازگی قابلیت جدیدی را به منظور مقابله با انتشار اخبار نادرست مربوط به ویروس کرونا به جدیدترین نسخه از پلتفرم خود افزوده است.
 
جهان با کمبود ۶ میلیون پرستار روبروست
۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۴
 
آژانس بهداشت سازمان ملل متحد، شرکت Nursing Now و شورای بین‌المللی پرستاران (ICN) در گزارشی، بر نقش پراهمیت پرستاران، که بیش از نیمی از کل کارمندان بهداشت را در سرتاسر جهان تشکیل می‌دهند، تاکید کردند.
 
نگرانی از افزایش ۱۵ درصدی مراجعات به مطب‌ها
۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۵
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: نگران رفتار برخی از مردم و عدم توجه آنها به خطرات ادامه شیوع ویروس کرونا و همچنین افزایش عملی مراجعات مردم به مطب ها و درمانگاه های استان به میزان ۱۰ تا ۱۵ درصد هستیم.
 
گام دوم طرح مقابله با کرونا با آزمایش‌های گسترده اجرا می‌شود
۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۲
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز وارد مرحله دوم طرح مقابله با کرونا می‌شویم و در این مرحله سراغ افراد بدون علامت که منشا عفونت هستند می‌رویم و برای این اقدام به آزمایش‌های گسترده نیاز داریم.
 
درخواست سازمان انتقال خون از مردم برای اهدای خون
۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۵
 
سخنگوی سازمان انتقال خون با درخواست از مردم برای اهدای خون، گفت: اهدای خون در مراکز این سازمان در محیطی کاملا استریل انجام می‌شود؛ ضمن اینکه ویروس کرونا از طریق خون انتقال پیدا نمی کند.
 
مشکلات داروخانه‌ها برای ارائه خدمات به مردم
۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۴
 
رئیس انجمن داروسازان ایران خواستار توجه بیشتر وزارت بهداشت و ستاد کرونا به نقش داروسازان و داروخانه‌ها شد.
 
به رغم ادعای آمریکا تحریم ها مانع صادرات دارو به ایران است
۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۰
 
شبکه خبری بلومبرگ می گوید واردکنندگان دارو در ایران از داروسازهای محلی گرفته تا شرکتهای بزرگی که داروهای عمده تولید می کنند، تحت تأثیر تحریم های آمریکا قرار گرفته اند و عواقب آن توسط عموم مردم احساس می شود.
 
شناسایی 2483 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۷
 
به گزارش فانا، دکتر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز 17 فروردین 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 2483 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد. با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید19 در کشور به 58226 نفر رسید. متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 151 بیمار کووید19 جان ...
 
هزینه های درمان بیماری کرونا چقدر است؟
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۱
 
مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی، میزان حداقل و حداکثر هزینه درمان بیماران کرونایی را عنوان کرد و گفت: 300 نفر از پرسنل درمان تأمین اجتماعی به ویروس کرونا مبتلا شدند.
 
وضعیت بیمار کرونایی به خانواده او اطلاع‌رسانی می‌شود
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۹
 
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرد که با توجه به ممنوع بودن ملاقات با مبتلایان کرونا، یک نفر در هر بیمارستان، وضعیت بیمار را به خانواده او اطلاع بدهد.
 
دولت، طرح فاصله گذاری اجتماعی را تا دو هفته آینده تمدید کند
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۷
 
معاون آموزشی بیمارستان مسیح دانشوری تهران گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی توسط دولت باید تا دو هفته دیگر در کشور تمدید شود تا کنترل ویروس کرونا به مرحله تثبیت برسد.
 
مردم عادی هم از ماسک استفاده کنند
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۳
 
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استفاده از ماسک قبلا برای جمعیت عادی توصیه نمی‌شد و حالا این توصیه نشدن برداشته شده و در مکان‌هایی که فاصله گذاری کمتر رعایت می‌شود، توصیه می‌کنیم مردم از ماسک استفاده کنند.
 
تست کرونا در پایتخت الزامی شد
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۹
 
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد: انجام غربالگری کرونا (تست ابتلا به کرونا) با هدف شناسایی مبتلایان و ناقلان این بیماری در تهران الزامی شد.
 
تلفن گویا ۱۵۶۹ جهت اطلاع رسانی کرونا راه‌اندازی شد
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۸
 
سامانه کشوری تلفن گویا ۱۵۶۹ جهت اطلاع رسانی کرونا توسط اتاق فکر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران راه‌اندازی شد.
 
عدم اخذ وجه از بیماران مبتلا به بیماری کرونا
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۷
 
به گزارش فانا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به روسای دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور ضمن تاکید بر عدم اخذ وجه از بیماران مبتلا به بیماری کرونا با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا، بر استفاده از ظرفیت بیمه سلامت تاکید کرد. دکتر سعیدنمکی در نامه به روسای دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی ...
 
سامانه غربالگری الکترواپتیکی تشخیص تب کرونا راه اندازی شد
۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۵
 
سامانه غربالگری الکترواپتیکی تشخیص تب کرونا راه اندازی شد، این سامانه توسط یکی از پژوهشکده‌های وابسته به سپاه تولید شده است.
 
علت موفقیت کره جنوبی، ژاپن و چین در کرونا
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۹
 
معاون وزیر بهداشت گفت: شیب مرگ و میر مبتلایان به کرونا در آمریکا بسیار تند است و این موضوع نشان می‌دهد که آن‌ها با تاخیر به شناسایی و تشخیص مبتلایان اقدام کرده‌اند.
 
ابلاغ دستور العمل کارآزمایی های بالینی در همه‌گیری بیماری COVID-۱۹
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۲
 
سازمان غذاودارو دستور العمل کارآزمایی های بالینی در همه‌گیری بیماری COVID-۱۹ را به شرکت های داروئی، دانش بنیان و پژوهشگران کشور ابلاغ کرد.
 
ارائه نتایج پلاسما درمانی بیماران کرونا
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۸
 
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اجرای سیستم غربالگری ملی در تهران گفت: پیوستن به مجموعه غربالگری ملی توسط تیم بهداشت و درمان مشکلات آماری شهر تهران برطرف می شود.
 
بستری بیش از 11 هزار بیمار کرونایی در مراکز درمانی تأمین اجتماعی
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۹
 
مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: تاکنون 11 هزار نفر از افرادی که دارای بیماری کرونا هستند در مراکز درمانی این سازمان بستری شده‌اند.