شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ,1 October 2022
خدمات سلامت
اعلام حساب‌های ملی سلامت در سال ۹۶
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن اعلام حساب‌های ملی سلامت در سال ۹۶، در عین حال از تشکیل کمیته‌ بازبینی هزینه‌های سلامت با هدف کنترل هزینه‌ها، افزایش اثربخشی و همچنین بازتعریف یارانه‌ها در ...
اعتبارات ناکافی "تحول سلامت" در بودجه ۹۹
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن تشریح اعتبارات لحاظ شده برای دانشگاه و حوزه سلامت در لایحه بودجه ۹۹، از سهم ۱۵ درصدی سلامت از اعتبارات ناشی از هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.
مراقب باشید؛ هزینه درمان سوختگی 50 میلیون تومان
«سوختگی» بیماری است که در صورت بروز آن صدمات زیادی به قسمت‌های مختلف بدن وارد می کند؛ به شکلی که بیشترین تأثیر را در ظاهر فرد داشته و هزینه‌های درمان کمرشکنی دارد، اما در نهایت پوست فرد دیگر شکل طبیعی ...
مخالف واگذاری حوزه سلامت به بخش خصوصی هستم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: با هر گونه واگذاری حوزه سلامت به بخش خصوصی مخالفم و آن را به صلاح نمی‌دانم.
بودجه وزارت بهداشت گرفتار ریخت و پاش های مالی گذشته
وزیر بهداشت گفت:ریخت و پاش و برخی سوء استفاده ها در سال های گذشته، به شدت ما را در بودجه ریزی گرفتار کرده است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
دندان‌پزشک مشهدی بیماران کرونایی را پذیرش می‌کند
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۸
 
یک دندانپزشک مشهدی با ایجاد اتاقک‌های مخصوصی در مطبش بیماران کرونایی را پذیرش می‌کند.
 
ورود ایران به تشخیص کرونا با بهره‌گیری از هوش مصنوعی
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۶
 
معاون علمی رئیس جمهور با اشاره به توانمندی شرکت‌های دانش بنیان در تولید کیت‌های تشخیص کرونا و تجهیزات پزشکی و پیشگیری از شیوع این ویروس در کشور گفت: تشخیص این ویروس از طریق هوش مصنوعی دستاورد جدید محققان کشور در این حوزه است.
 
سامانه تشخیص پنومونی کووید ۱۹ رونمایی شد
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۴
 
نخستین سامانه تشخیص پنومونی کووید ۱۹ با بیش از ۹۷ درصد دقت با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران رونمایی شد.
 
پیشنهاد عجیب و مسخره نخست‌وزیر ژاپن
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۴
 
نخست‌وزیر ژاپن که تاکنون حاضر نشده به خاطر پاندمی جهانی COVID-19 در ژاپن اعلام وضعیت اضطراری کند، پیشنهاد کرد که به هر خانواده ژاپنی فقط دو ماسک پارچه‌ای قابل استفاده مجدد اهدا شود!
 
بیل گیتس بودجه‌ای میلیارد دلاری برای تهیه ۷ واکسن بالقوه کرونا آماده کرد
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۸
 
بیل گیتس، بنیانگذار میلیاردر مایکروسافت می‌گوید که بنیاد وی بودجه ساخت کارخانه‌های هفت نامزد اصلی ساخت واکسن کرونا را فراهم می‌کند. این موضوع می‌تواند برای همه شهروندان سراسر جهان مفید باشد.
 
گوگل موقعیت مکانی کاربران را برای مهار کرونا منتشر می‌کند
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۶
 
شرکت فناوری گوگل اعلام کرد که از روز جمعه اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی کاربرانش در سراسر جهان را منتشر می‌کند تا به مسئولان دولتی امکان دهد تاثیر فاصله‌گذاری اجتماعی برای مقابله با شیوع کرونا را مورد ارزیابی قرار دهند.
 
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: بازی‌های ویدئویی به کنترل ویروس کرونا کمک می‌کنند
۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۲
 
یک سال پس از آن که سازمان جهانی بهداشت "اختلال بازی" را به فهرست رفتار‌های اعتیاد آور خود اضافه کرد، اکنون اعلام کرده که بازی‌های ویدئویی روشی، مؤثر برای متوقف کردن انتشار COVID-۱۹ است.
 
هزینه درمان بیماران کرونایی چقدر است؟
۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۲
 
معاون درمان وزارت بهداشت ضمن تشریح متوسط هزینه‌‌های درمانی بیماران بستری کرونا گفت: بیماران ده درصد هزینه را پرداخت می کنند. توانستیم در طول ده روز ۴۰ هزار تخت بستری آماده کنیم. روند بستری در بیمارستان‌‌ها شیب کاهشی ملایمی دارد.
 
تصمیمات جدید برای خلوت کردن اماکن عمومی
۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۸
 
فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران با بیان اینکه برخی شهروندان کرونا را جدی نگرفته و در اماکن عمومی و بوستان ها حضور پیدا می کنند، تاکید کرد: پیشنهاد ما این است که وقتی شرایط اقناعی وجود ندارد، اقدامات بازدارنده جدی تری برای این افراد انجام شود. زیرا این افراد به نوعی خطای انسانی انجام می‌دهند ...
 
۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۹
 
سازمان جهانی بهداشت (WHO) از کارآزمایی بزرگ بالینی بر روی چهار دارو برای درمان کرونا خبر داد.
 
پیشنهاد 5 میلیون ریالی نمایندگان مجلس برای قرنطینه مردم جهت مقابله با کرونا
۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۲
 
عضو ستاد مبارزه با کرونا در وزارت بهداشت گفت: از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شده تا برای رعایت قرنطینه و جلوگیری از خروج افراد از منزل به هر فرد یارانه بگیر حداقل 5 میلیون ریال تا پایان فروردین داده شود.
 
راه‌اندازی "سامانه ١٢٣ کرونا" برای مراقبت بیماران در منزل
۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۰
 
"سامانه 123 کرونا" با همت اتاق فکر کارشناسی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به نیاز مراقبت از راه دور، خودمراقبتی و پایش بیماران دارای علایم خفیف و موارد مشکوک یا بدون علامت کرونا در منزل توسط پزشکان و مراقبان سلامت، راه‌اندازی شد.
 
هزینه درمان بیماران کرونا
۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۱
 
سخنگوی وزارت بهداشت در مورد فعالیت پزشکان بدون مرز فرانسه در ایران و همچنین دریافت مبالغی از بیماران مبتلا به کرونا در برخی مراکز درمانی توضیحاتی ارائه کرد.
 
دومین محموله کمک های دولت قطر عازم تهران شد
۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۳
 
دومین محموله کمک های دولت قطر شامل هفت تن تجهیزات پزشکی و بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا عازم تهران شد.
 
کمک‌های پزشکی ترکمنستان راهی ایران شد
۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲
 
دولت ترکمنستان به دستور رئیس جمهور این کشور در اقدامی برای کمک به مهار ویروس کرونای جدید ، اقلام پزشکی به ایران ارسال کرد.
 
سایت «کرونا» راه اندازی شد
۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۱
 
سایت جامع اطلاع رسانی بیماری کووید- 19 توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت به آدرس: http://corona.behdasht.gov.ir راه اندازی شد.
 
سفیر ژاپن از کمک مالی کشورش به ایران خبرداد
۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۵
 
سفیر ژاپن در توییتی از کمک 23.4 میلیون دلاری کشورش به ایران خبر داد.
 
وزارت بهداشت تنها تا ۲۵ درصد می‌تواند با کرونا مقابله کند
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵
 
معاون سابق بهداشت وزارت بهداشت گفت: مدیریت بحران کرونا از توانایی وزارت بهداشت به تنهایی خارج بوده و اثر گذاری آن در صورت عدم همکاری تمام نهادها حداکثر بین ۱۵ تا ۲۵ درصد است.
 
تاکید WHO بر ضرورت آزمایش تمام موارد مشکوک به کروناویروس
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴
 
رستوران‌ها، مراکز تفریحی و مدارس در مناطق مختلف جهان از نیویورک و لس آنجلس گرفته تا پاریس و دوبی در راستای اقدامات جهانی برای مقابله با شیوع کروناویروس تعطیل شده‌اند.
 
کشورها برای لغو تحریم دارویی ایران تلاش کنند
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱
 
وزیر بهداشت پاکستان با اشاره به ضرورت کمک همه کشورها برای مقابله با کرونا گفت:کشورها برای برداشتن تحریم دارویی امریکا علیه ایران برای مقابله با کرونا تلاش کنند.