پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ,8 December 2022
خدمات سلامت
اعلام حساب‌های ملی سلامت در سال ۹۶
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن اعلام حساب‌های ملی سلامت در سال ۹۶، در عین حال از تشکیل کمیته‌ بازبینی هزینه‌های سلامت با هدف کنترل هزینه‌ها، افزایش اثربخشی و همچنین بازتعریف یارانه‌ها در ...
اعتبارات ناکافی "تحول سلامت" در بودجه ۹۹
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن تشریح اعتبارات لحاظ شده برای دانشگاه و حوزه سلامت در لایحه بودجه ۹۹، از سهم ۱۵ درصدی سلامت از اعتبارات ناشی از هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.
مراقب باشید؛ هزینه درمان سوختگی 50 میلیون تومان
«سوختگی» بیماری است که در صورت بروز آن صدمات زیادی به قسمت‌های مختلف بدن وارد می کند؛ به شکلی که بیشترین تأثیر را در ظاهر فرد داشته و هزینه‌های درمان کمرشکنی دارد، اما در نهایت پوست فرد دیگر شکل طبیعی ...
مخالف واگذاری حوزه سلامت به بخش خصوصی هستم
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: با هر گونه واگذاری حوزه سلامت به بخش خصوصی مخالفم و آن را به صلاح نمی‌دانم.
بودجه وزارت بهداشت گرفتار ریخت و پاش های مالی گذشته
وزیر بهداشت گفت:ریخت و پاش و برخی سوء استفاده ها در سال های گذشته، به شدت ما را در بودجه ریزی گرفتار کرده است.
 
 
روز :  
ماه :  
سال :  
مردم سلیمانیه عراق برای درمان کرونا بیمارستان ساختند
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۹
 
مردم استان «سلیمانیه» در اقلیم کردستان از کانون های درگیر «ویروس کرونا» در عراق، بدون کمک گرفتن از دولت محلی، بیمارستان ویژه برای بستری و درمان مبتلایان به این ویروس ساختند.
 
درخواست "زالی" از "حناچی" برای ممنوعیت فروش ماهی قرمز ویژه نوروز در تهران
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵
 
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران طی نامه‌ای به شهردار تهران خواستار ممنوعیت فروش ماهی قرمز ویژه عید نوروز در سطح شهر تهران شد.
 
تایوان الگوی موفق مهار کرونا
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
 
تایوان به دلیل نزدیکی به چین یکی از اصلی ترین سرزمین هایی بود که در معرض شیوع بالقوه ویروس کرونا قرار داشت اما راهبردهایی که تایوان به اجرا گذاشت و تدابیری که اتخاذ کرد باعث شد این جزیره به رغم نزدیکی به سرزمین مادری و با داشتن ۲۳ میلیون نفر جمعیت جزو موفق ترین مناطق در مهار کرونا باشد.
 
راهبرد چالش‌برانگیز دولت جانسون در مهار کرونا
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲
 
گاردین در گزارشی با بیان اینکه چرا دولت بوریس جانسون از راهبردهای ارائه شده سازمان جهانی بهداشت در کنترل کرونا استفاده نمی‌کند، نوشت: راهبرد دولت انگلیس در مقابله با گسترش ویروس کویید-۱۹ به طرز خطرناکی سوال‌برانگیز شده است.
 
بدون همکاری کارخانه‌ها قادر به مهار کرونا نخواهیم بود
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۰
 
دبیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: اگر کارخانه‌ها تولید ملزومات بهداشتی را افزایش ندهند، قادر به مهار ویروس کرونا نخواهیم بود.
 
پزشک بهبود یافته از کرونا چه سهمی در مقابله با این ویروس داشته است؟
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸
 
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی که خود نیز به ویروس کرونا مبتلا شده و بهبود یافته و در اورژانس بیمارستان سینا مشغول ارائه خدمت به بیماران است، اعتقاد دارد که سهم او از خدمت رسانی تا اطلاع رسانی به مردم در زمینه ویروس کرونا گسترده است.
 
اهمیت حمایت از سلامت روان خود و دیگران در روزهای شیوع کرونا
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶
 
سازمان جهانی بهداشت (WHO) در دستورالعمل های خود برای حفظ بهداشت روانی افراد و اهمیت آن در کنار با رعایت بهداشت فردی در دوران شیوع کروناویروس، به افراد توصیه کرد تا از سلامت روان خود حفاظت کرده و از دیگران نیز حمایت کنند.
 
پزشک چینی اعزامی به تهران: همکاری بسیار خوبی با ایران داریم
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
 
یکی از اعضای تیم صلیب سرخ چین در ایران گفت: همه کارکنان شرکت ها و موسسات چینی در ایران سالم و عاری از کرونا هستند و همکاری بسیار خوبی هم میان تیم اعزامی با ایران وجود دارد.
 
تشخیص بیش از ۲۰۰۰ مورد مشکوک کرونا در خروجی شهرها از سوی هلال احمر
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲
 
معاون جمعیت هلال احمر کشورمان با اشاره به اجرای طرح غربالگری کرونا در خروجی شهرها، از تشخیص بیش از ۲۰۰۰ مورد مشکوک به کرونا از میان یک ونیم میلیون فرد غربال شده خبر داد.
 
کره جنوبی برنده مبارزه با کرونا شد
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۱
 
پس از شیوع ویروس کرونا در کره جنوبی که اکنون بیماری"کووید-۱۹" نام گرفته آنها از "کلان داده"و فناوری هوش مصنوعی برای مقابله با این بیماری استفاده کردند.
 
چگونه از پوست خود در روزهای کرونایی مراقبت کنیم؟
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰
 
یک متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: پس از شست‌‌وشو مداوم دست‌ها، آن را با کرم‌های مرطوب معمولی، وازلین بچه، روغن‌های بادام، نارگیل و زیتون چرب کنید.
 
7 دستور وزیر بهداشت برای مهار کرونا در کشور
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۳
 
وزیر بهداشت در نامه ای به معاونان وزارت بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برای شناسایی سریع موارد ابتلا به بیماری کروناویروس دستور داد.
 
ارسال محموله کمک‌های ترکیه به ایران برای مبارزه با کرونا
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۹
 
در پی شیوع ویروس کرونا در ایران ، از سوی وزارت بهداشت دولت ترکیه ، محموله کمک‌های بهداشتی شامل 1000 کیت تشخیص، 4175 گان، 20 هزار روپوش، 2004 عینک، 4 هزار ماسک N95 و 78 هزار ماسک سه لایه به ایران اهدا شد.
 
کمک ۱۰ میلیون دلاری کویت به ایران برای مقابله با کرونا
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۷
 
وزیر امور خارجه کویت در گفتگوی تلفنی با محمد جواد ظریف از کمک انسان دوستانه ۱۰ میلیون دلاری کویت به ایران برای مقابله با کرونا خبر داد.
 
تراکم کرونا در محلات فقیرنشین برخی شهرها
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶
 
نماینده ویژه وزیر بهداشت و ناظر بر اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا با بیان اینکه در برخی از شهرهای کشور، تراکم موارد ابتلا به کرونا در مناطقی است که عمدتا افراد فقیر و پایین‌تر از متوسط در آنجا ساکن هستند، گفت: بر همین اساس علاوه بر بسته‌های کمکی که دولت برای این اقشار در نظر گرفته است، خیرین ...
 
به پویش جهانی برای بی‌اعتنایی به تحریم‌های آمریکا بپیوندید
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۱
 
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در توئیتی از تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به‌شدت انتقاد کرد و از جامعه جهانی خواست به پویش جهانی برای بی‌اعتنایی به این تحریم‌ها بپیوندند.
 
سوئد روش "ایمنی جمعی" در برابر کرونا را در پیش گرفت
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۶
 
در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی اقدامات سختگیرانه‌ای را برای مقابله با شیوع کروناویروس اتخاذ کرده و مرزهای خود را بسته‌اند، سوئد اما مسیر متفاوتی را در پیش گرفته است.
 
اجرای طرح بسیج بهداشت حرفه‌ای برای مقابله با کرونا
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۶
 
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، اجرای طرح بسیج بهداشت حرفه‌ای برای مقابله با کووید ۱۹ را ابلاغ کرد.
 
راه‌اندازی کمپین بین‌المللی مبارزه با کرونا در علوم پزشکی تهران
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۵
 
کمپین بین‌المللی مبارزه با کرونا (Corona Fighters) به عنوان بزرگترین پویش مبارزه با ویروس کرونا در خاورمیانه در دانشگاه علوم پزشکی تهران راه‌اندازی شد.
 
۱۴۹۹۱ مبتلا، ۸۵۳ فوتی، ۴۹۹۶ بهبودیافته/ کمبود شدید تجهیزات بیمارستانی در آسایشگاه کهریزک/ کرونا به امین‌آباد رسید
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۱
 
در بیست و هفتمین روز از شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور ۱۲۷۲۹ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۷۲۴ نفر جان‌باخته‌اند و ۴۷۹۰ نفر بهبود یافته و از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند.